کدام نیمکره مغز شما فعالتر است؟


اگر قطار بسمت راست حرکت می کند : نیمکره چپ مغز شما فعال و توسعه یافته است.  این بخش از ذهن توانایی های زبانی شما را بعهده دارد. این نیمه از مغز گفتار و توانایی خواندن و نوشتن شما را کنترل می کند. همچنین حقایق، نام ها، تاریخ و نوشته ها را به یاد شما می آورد. سمت چپ مغز مسئول منطق و تجزیه و تحلیل است. به این معنی که تمام واقعیات را بررسی می کند.  اعداد و سمبل های ریاضی توسط این بخش شناخته می شوند. اطلاعات از طریق نیمکره چپ مغز بترتیب پردازش می شوند. اگر قطار بسمت چپ حرکت می کند: نیمکره راست مغز شما فعال است.  نیم کره راست متخصص پردازش اطلاعات تصویری و نمادهاست اما نه اطلاعات کلمه ای.  این نیمه از مغز به ما  فرصت خواب دیدن و خیالبافی را می دهد. با کمک نیمکره راست، ما می توانیم داستان های مختلف را با هم ترکیب کنیم.  همچنین این نیمکره مسئول توانایی های موسیقی و هنر های تجسمی است. نیمکره راست به طور همزمان می تواند بسیاری از اطلاعات مختلف را پردازش کند. این بخش می تواند مشکلات را بعنوان یک کل حل کند و نه با استفاده از تجزیه و تحلیل.


/ 18 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شطحیات

رفتم[ناراحت] من نیمکره راست میخوام خب.. میگما نمیشه نیمکره تون رو یکی با من عوض کنه..؟ هی..!

مهدیه

میدونستم چون دست داست هستم نیمکره چپم فعالتره این تست هم همین رو گفت.

معصومه

سلام خانم[گل] جالب بود [دست]

سلطانی

چی سیستم عامل دوشنبه س؟ من تا حالا کلاساشو نیومدم مگه 23/9 نیست؟!

سلطانی

جسارت مزدوران آل خلیفه به لفظ جلاله «الله» + تصاوير حتما بخونید ببینید این عربا با ما چکار ک نمیکنن اون ازون بلالیی ک سر خبرنگارامون درآوردنم اینم....

سلطانی

یادم شد بگم روی سلطانی کلیک کنین متن پیام فهمیده میشه

مسعود

@مجید: ما چاکریم... خوب آخه می دونی مجید وقتی سوار اتوبوس یا حتی قطار میشی 99% به سمتی که داری حرکت میکنی نگاه نمی کنی. واسه همین من دیگه ریز نشدم.

مسعود

@ امیر(سلطانی): بابا دمه تو را گرم دوتا پیام دیگه هم بذار(البته خواهشاً بی ربط). چه بسا بر ما شادی راندی...

سلطانی

منظورتو نفهمیدم مسعود[سوال]

اپیزود

[گل]سحر عزیز سلام ...فوق العاده بود تست کردم مرسی